Aktuality > Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darované


Naše škola (jako jediná v Karlových Varech) dlouhodobě spolupracuje s organizací SOS Sluníčko. Díky tomu jsme v kontaktu nejen s dětmi, ale také s pracovníky Sluníčka. Jejich práce si velice vážíme a projekt Srdce s láskou darované jsme uvítali jako možnost poděkovat jim za to, co dělají. Starají se o děti, jejichž rodiny se dostaly do složité životní situace.

Třída 6. B se zapojila do výtvarně literárního projektu "Srdce s láskou darované".Když byla práce na našem srdci dokončena, vyrazili jsme společně do Sluníčka. Setkání probíhalo ve velmi přátelské atmosféře. Naše děti si připravily krátká přání k jednotlivým listům našeho srdce. Všem kolem se jejich vystoupení líbilo, některým dokonce vehnalo slzičky do očí. Myslím, že tato reakce děti velmi překvapila, ale zároveň je utvrdila v tom, že se zapojily do dobré věci.

s222

Zde spustíte video:

https://www.youtube.com/watch?v=oXgMz37J-vI

Po předání srdce byly děti seznámeny s principem S.O.S. vesniček a také Sluníčka. Dozvěděly se, co všechno Sluníčko pro ohrožené děti dělá. A následně jsme se šli podívat do jednoho ze dvou sluníčkových domečků. Mohli jsme nahlédnout, jak děti bydlí, kde si hrají a seznámit se s tetami, které se o ně báječně starají.


Pro naše žáky byl tento projekt obrovským přínosem. Nejen, že se společně pustili do práce na výtvarném i literárním zpracování a stal se z nich jednotný tým, ale také se seznámili s lidmi, kteří dělají pro cizí děti něco úžasného a snaží se jim pomoci v nelehké životní situaci. Mohli si tak uvědomit, jaké štěstí mají, když žijí ve spokojené rodině.


Projektem „Srdce s láskou darované" spolupráce se Sluníčkem rozhodně nekončí. Už na předání našeho daru se začaly objevovat další nápady, jak naši spolupráci prohloubit.


Už se na to moc těšíme.

srdíčko

84

83

82

79

74

72

71

50

27

20

 


Mgr. Hana Lejsková
 
Dnes je      Svátek má